- Komerční sdělení -finance
DomůFinanceČínský developer Sunac neuhradil dolarový dluhopis a vyhlásil platební neschopnost

Čínský developer Sunac neuhradil dolarový dluhopis a vyhlásil platební neschopnost

Čínská společnost Sunac China Holdings neuhradila dolarový dluhopis a vyhlásila platební neschopnost. Stala se tak jednou z největších čínských realitních společností, které nesplnily své závazky.

Čtvrtý největší čínský developer v podání na hongkongskou burzu cenných papírů uvedl, že nezaplatil kupón na směnku ve výši 29,5 milionu dolarů (27,95 milionu eur) do vypršení termínu odkladu ve středu a neočekává platby ani za jiné cenné papíry.

Prodej domů v Číně výrazně ovlivnila nová vlna onemocnění Covid-19 a přísné blokády. To zhoršilo omezenou likviditu společnosti.

Sunac podle podání na burzu jmenoval právní a finanční poradce, aby mu pomohli posoudit kapitálovou strukturu a likviditu firmy.

Čínský sektor nemovitostí od loňského roku potýká s dluhovou krizí po zásahu státu proti nadměrnému zadlužování.

Čínské regulační úřady totiž zpřísnily limity pro půjčky, aby zmírnily nárůst dluhu, což pocítilo několik velkých stavebních firem. Dolarové dluhopisy od čínských emitentů, z nichž většina pochází od realitních firem, tak prohlubují ztráty, přičemž v dubnu zaznamenaly pokles již rekordní osmý měsíc v řadě.

Sunac je největší z čínských developerů, který letos nesplácel dluhopisy. To vyvolává nové obavy z vlny bankrotů mezi realitními společnostmi.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek